Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zawyją syreny. Oddadzą hołd zamordowanym

Autor: w dniu 2023-12-05

Komendant Główny Policji zwrócił się z prośbą o to, by oddać hołd zamordowanym funkcjonariuszom, którzy podjęli interwencję na terenie Wrocławia. Zaproponował, by zatrzymać się w codziennym pędzie współczesnego świata.

O 17.00 w całej Polsce zawyją dziś policyjne syreny. W ten sposób oddany zostanie hołd dwóm policjantom zastrzelonym na służbie we Wrocławiu. Przypomnijmy, że dramat rozegrał się w piątek wieczorem.

Jak przebiegało tragiczne w skutkach zdarzenie? Tego dnia dwaj funkcjonariusze przewozili nieoznakowanym radiowozem zatrzymanego mężczyznę, gdy ten wyciągnął broń i strzelił do nich z bliskiej odległości. Obaj funkcjonariusze zostali ranni w głowę. Nie udało się, mimo wysiłków lekarzy, uratować ich życia. Śmierć obu funkcjonariuszy potwierdzono wczoraj wieczorem. Jeden miał 45, a drugi 47 lat. Sprawca – Maksymilian F. – usłyszał początkowo zarzut usiłowania zabójstwa, teraz odpowie za zabójstwo. Grozić mu będzie kara dożywotniego więzienia.

Nie żyją dwaj policjanci postrzeleni na służbie

W apelu opublikowanym po tragedii przez Komendę Główną Policji czytamy:

Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach. Cześć ich pamięci.

Zdjęcie wyróżniające: Marcin Krawczyk