Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zboczeniec napadł na młodą kobietę. Jest poszukiwany

Autor: w dniu 2023-03-24

Zboczeniec jest poszukiwany przez policję. Zaatakował kobietę na przystanku autobusowym i zmusił ją do określonego, niezgodnego z jej wolą, zachowania na tle seksualnym.

Policjanci z Sosnowca zajmują się sprawą, w której ofiarą mężczyzny widocznego na zdjęciach padła 20-latka napotkana przez niego w autobusie. Zdarzenie miało wprawdzie miejsce w zeszłym roku, ale dopiero teraz podjęto decyzję o publikacji wizerunku sprawcy. Osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt ze służbami.

Zboczeniec poszukiwany przez policję

Do zdarzenia doszło w 17 października 2022 roku,  w godzinach wieczornych, w autobusie linii 807, w rejonie przystanku autobusowego Rudna Hallera w Sosnowcu. Widoczny na zdjęciach mężczyzna, jak określa to policja, "doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej" 20-letnią kobietę. To przestępstwo, które w polskim prawie mieści się w ramach 197 § 2 kodeksu karnego i opisane zostało jako "zgwałcenie lub wymuszenie czynności seksualnej". Policja publikuje wizerunek mężczyzny i prosi o pomoc w ustaleniu jego danych. Podejrzewa równocześnie, że mógł już wcześniej dopuścić się czegoś podobnego:

-Publikujemy jego wizerunek z prośbą o pomoc w ustaleniu jego personaliów oraz o zgłaszanie nam ewentualnych innych podobnych zdarzeń z udziałem tego mężczyzny – czytamy w policyjnym komunikacie.

Fot. KMP Sosnowiec

Osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod numerem telefonu 47 852 12 80, Oficerem Dyżurnym pod numerem 47 852 12 55 lub 47 852 12 00 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji.