Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zderzyły się dwa rowery. Jedna osoba trafiła do szpitala

Autor: w dniu 2023-10-11

To zdarza się częściej niż informują o tym policyjne kroniki, a skutki bywają opłakane. Mowa o kolizjach, w których biorą udział rowerzyści. W wyniku zderzenia 41-letnia cyklistka trafiła do szpitala.

Sezon rowerowy dobiega końca, ale zdarzenie drogowe z udziałem cyklistów, do którego doszło wczoraj, pokazuje, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa przez użytkowników jednośladów.

Zderzyły się dwa rowery. Jedna osoba trafiła do szpitala

Do zdarzenia z udziałem dwóch rowerzystów doszło wczoraj po godzinie 15:00 w Jastrzębiu-Zdroju. Jak ustalili będący na miejscu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego jastrzębskiej komendy, jadąca na rowerze 41-latka, skręcając w prawo, nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu innemu rowerzyście.

Mieszkanka powiatu pszczyńskiego uderzyła w tylne koło jadącego na rowerze 13-latka. W związku z przeprowadzonym badaniem na zawartość alkoholu okazało się, że kobieta miała prawie pół promila w wydychanym powietrzu, a chłopiec nie posiadał karty rowerowej. W wyniku zdarzenia 41-latka z ogólnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

Przy okazji tego niebezpiecznego zdarzenia przypominamy podstawowe zasady poruszania się po drogach, do stosowania się których zobowiązani są kierujących jednośladami.