Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie szuka specjalistów

Autor: w dniu 2023-05-25

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie pilnie poszukuje lekarzy, którzy zasilą Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
Chorzowska placówka medyczna, podobnie jak inne w całym kraju, boryka się z problemem braku specjalistycznej kadry. Sytuacja trwa już od dłuższego czasu.

Szpital szuka onkologów

Na chorzowskim oddziale onkologicznym przebywa obecnie czworo dzieci. Są to pacjenci spoza Chorzowa. Oddział na razie, jak zapewnia szpital, funkcjonuje normalnie. Problem w tym, że jeśli braki kadrowe nie zostaną szybko uzupełnione, koniecznością może stać się czasowe zawieszenie pracy oddziału.
– Dobro dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego aby zabezpieczyć należytą opiekę, już nawiązaliśmy kontakt z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a także z Kliniką Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. To zagwarantuje ciągłość leczenia małych pacjentów – mówi Katarzyna Hohuł, rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. – Chcemy uspokoić rodziców: wszystkie dzieci mają i będą miały zapewnione leczenie, tak długo jak będzie to konieczne – dodaje Hohuł.
W szpitalu działa również poradnia hematologiczna. Pracuje normalnie i jej funkcjonowanie nie jest zagrożone. Bez zakłóceń pracują pozostałe oddziały szpitalne i poradnie.