Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zginął nurek. Sprawą zajmuje się prokuratura, a w całym kraju zawyją syreny

Autor: w dniu 2023-11-02

Płetwonurek Bartosz Błyskal zginął podczas działań związanych z poszukiwaniami Grzegorza Borysa. Sprawą zajęła się prokuratura, która bada okoliczności zdarzenia. Wiadomo też, że dziś uczczona zostanie pamięć o tragicznie zmarłym.

1 listopada podczas działań prowadzonych w obrębie zbiornika wodnego  znajdującego się w pobliżu ul. Lipowej i ul. Źródło Marii w Gdyni zginął sekc. Bartosz Błyskal – płetwonurek Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej KM PSP w Gdańsku. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, jednak jego życia nie zdołano uratować.

Sprawą zajmuje się, jak informuje Onet, Prokuratura Rejonowa w Gdyni. Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić, czy dopilnowano wszystkich procedur bezpieczeństwa. Prokurator był na miejscu tragedii już wczoraj, zabezpieczono, jak informuje w rozmowie z Onetem prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdyni, sprzęt do nurkowania i przesłuchano pierwszych świadków. Ekwipunek nurkowy ma być zbadany przez biegłego, zlecono też sekcję zwłok zmarłego płetwonurka.

Oddadzą hołd zmarłemu

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku poinformowała w mediach społecznościowych, że dziś, 2 listopada, o godz. 18.00 jednostki PSP i Ochotniczej Straży Pożarnej oddadzą hołd śp. sekc. Bartoszowi Błyskala strażakowi – nurkowi SGRWN  KM PSP Gdańsk, który zmarł wskutek wypadku, do którego doszło podczas poszukiwań Grzegorza Borysa:

Syreny wybrzmią też w Piekarach Śląskich:

Do działań w celu oddania hołdu zmarłemu zachęcił też Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak:

Źródło: Onet