Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodziej złapany w Tarnowskich Górach. Zaatakował ochroniarza gazem

Autor: w dniu 2023-11-03

Mieszkaniec Małopolski wszedł w konflikt z prawem. Stanął już przed obliczem prokuratora, usłyszał zarzut i objęto go policyjnym nadzorem. Wiadomo, czego dopuścił się w jednym ze sklepów w Tarnowskich Górach.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek po godzinie 16.00. Dyżurny tarnogórskiej policji odebrał zgłoszenie o bójce, do której doszło na jednym z peronów dworca autobusowego.

Złodziej złapany w Tarnowskich Górach

Na miejsce zgłoszenia przyjechali policjanci, którzy zobaczyli dwóch szarpiących się mężczyzn. Rozdzielili ich, a potem okazało się, że jednym z nich jest pracownik ochrony pobliskiego marketu, który aż do dworca gonił złodzieja.

Mundurowi ustalili, że 41-letni mężczyzna przyszedł do sklepu przy ulicy Sobieskiego w Tarnowskich Górach, skąd zabrał mięso i ryż warte ponad 30 złotych i wybiegł bez płacenia. Ochroniarz ruszył w pościg, dogonił złodzieja, ale ten wcale nie chciał dać za wygraną, był agresywny i użył gazu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia stanął przed obliczem prokuratora, który przedstawił mu zarzut kradzieży rozbójniczej i objął go policyjnym dozorem. Za to przestępstwo może mu grozić od roku do 10 lat więzienia.