Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zmarł Leonard Pietraszak. Sławny aktor miał 86 lat

Autor: w dniu 2023-02-01

Zmarł aktor Leonard Pietraszak. Widzowie kojarzą go głównie z rolą bankiera oszusta Gustawa Kramera z filmu "Vabank" oraz jako pułkownika Dowgirda z serialu "Czarne Chmury".

Ceniony artysta ma duży dorobek. Wcielił się między innymi, oprócz wymienionych wyżej, w rolę przyjaciela Stefana Karwowskiego – lekarza o imieniu Karol w serialu "Czterdziestolatek". Widzowie oglądali go też w takich produkcjach jak "Kingsajz", "Trójkąt Bermudzki", "Kariera Nikodema Dyzmy", czy "Kronika Wypadków Miłosnych". Miał 86 lat.

Leonard Pietraszak odszedł

Informację o śmierci wielkiego aktora podały władze Bydgoszczy – jego miasta rodzinnego. Informacja pojawiła się także w mediach społecznościowych Związku Artystów Scen Polskich, gdzie czytamy:

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak – wybitny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, wieloletni członek naszego stowarzyszenia. Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym Artystą ale przede wszystkim niezwykle dobrym Człowiekiem.
Stworzył wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych za co publiczność Go uwielbiała. Jego odejście to ogromna strata dla kultury polskiej.
Żegnaj Przyjacielu, będzie Cię nam bardzo brakowało… [*]
Leonard Pietraszak został w 2000 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, dziesięć lat później otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.