Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolejne mieszkania socjalne oddane do użytku

Autor: w dniu 2023-02-01

Zakończył się remont i przebudowa dwóch bytomskich kamienic przy ul. Żeromskiego 3 oficyna i Kochanowskiego 15, gdzie powstało 16 nowych lokali z przeznaczeniem na najem socjalny.

Prezydent Mariusz Wołosz przekazał 31 stycznia klucze do mieszkań socjalnych nowym mieszkańcom. To już kolejne przedsięwzięcie, dzięki któremu udało się uratować od lat wyłączone z użytkowania budynki.

– Dzięki tej inwestycji rozwiązały się problemy kolejnych bytomskich rodzin, które otrzymały mieszkania z zasobów komunalnych w wyremontowanych kamienicach. Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych projektów, dzięki którym odzyskujemy pustostany do ponownego zasiedlenia przez bytomian – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Remonty zostały zrealizowane w ramach projektu Utworzenia Centrum Usług Społecznych oraz lokali socjalnych, wspomaganych i chronionych w Bytomiu (Śródmieście i Rozbark).

Zniknęły stemple z kamienicy przy Kochanowskiego 15

Stemple, czyli drewniane podpory budynku, zniknęły już z kamienicy przy ul. Kochanowskiego 15 w Rozbarku. Wybudowany w latach 20. XX wieku od 12 lat był wyłączony z użytkowania.

– Zakres prac był ogromny – począwszy od wzmocnienia konstrukcji budynku za pomocą ankrów poprowadzonych wzdłuż ścian, przez wymianę stropów, dachu, drzwi okien po renowację elewacji. W sumie przy Kochanowskiego 15 wyremontowaliśmy osiem lokali o powierzchni 52-56 mkw. – mówi Andrzej Bąk, kierownik Działu Funduszy Bytomskich Mieszkań.

Kompleksowy remont kamienicy kosztował ponad 3 mln zł, a remont wykonała firma Castori Sp. z o.o.

Nowe mieszkania przy ul. Żeromskiego 3

Kamienica przy ul. Żeromskiego wybudowana pod koniec XIX wieku w stylu historyzmu, decyzją PINB od końca 2016 roku była wyłączona z użytkowania. W ramach inwestycji budynek przeszedł kompleksowy remont łącznie z wymianą stropów, izolacją i osuszeniem fundamentów i ścian, a także remontem dachu, kominów i stolarki. Gruntowy remont przeszło całe wnętrze budynku: powstały ścianki działowe, położono nowe tynki, płytki, zainstalowano nowe sanitariaty i centralne ogrzewanie.

W wyremontowanym dzięki środkom unijnym budynku przy ul. Żeromskiego 3 powstało osiem mieszkań o powierzchni 40-43 mkw. Koszt inwestycji  to ponad 2,6 mln zł. Remont wykonała firma Efekt Sp. z o.o., która realizuje w naszym mieście także unijne projekty rewitalizacji ul. Piłsudskiego i zagospodarowania ul. Kwietniewskiego, a także rewitalizacji Kolonii Zgorzelec.

Źródło: UM Bytom

Fot. Hubert Klimek


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.