Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zmyślił historię o wypadku. Oszukał ofiarę na duże pieniądze

Autor: w dniu 2023-10-04

Osoby w podeszłym wieku, choć nie tylko one, wykazują się dużą łatwowiernością. Stają się niestety ofiarami oszustów, którzy opowiadają im różne, zmyślone historie. Tym razem chodziło o wypadek z udziałem bliskiej osoby. Trwają poszukiwania oszusta.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej poszukują oszusta. Jest podejrzewany o to, że oszukał swoją ofiarę, opowiadając historię o wypadku. Policja publikuje wizerunek sprawcy zarejestrowany przez kamerę monitoringu.

Historia o wypadku była nieprawdziwa. Duże straty

Do zdarzenia doszło 27 lipca 2023 roku w Bielsku-Białej. Nieznany sprawca przekazując telefonicznie fałszywe okoliczności poszkodowanej pod legendą wypadku drogowego z udziałem osób dla niej najbliższych oraz konieczności przekazania pieniędzy na kucję, doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 55 000 złotych.

Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który odebrał gotówkę od pokrzywdzonej zarejestrowany przez kamerę monitoringu:

Policja prosi wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa, o osobisty bądź telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji I w Bielsku-Białej ul. Składowa 2 pod nr tel. 47 857 01 00 lub na numer KMP w Bielsku-Białej 47 857 12 55.

Rozbito grupę przestępczą. Oszuści działali metodą "na wypadek"