Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Atak epilepsji na drodze. Na pomoc ruszyli policjanci

Autor: w dniu 2023-04-13

Kobieta prowadząca samochód osobowy dostała ataku epilepsji. Kierowcy, którzy widzieli nietypową sytuację na drodze, ograniczyli się tylko do narzekań. Na pomoc ruszyli policjanci. 

Policjanci z Katowic jechali ulicą Iłłakowiczówny w związku ze zgłoszeniem, które otrzymali. Zobaczyli wówczas Fiata Punto, który blokował przejazd innym użytkownikom drogi. Nikt nie kwapił się, by sprawdzić, czy aby kierowcy nie stała się krzywda. Zareagowali funkcjonariusze, którzy ruszyli na pomoc.

Atak epilepsji i obojętność na drodze

Policjanci, widząc, że z kierującą, dzieje się coś niepokojącego, podbiegli do auta, wyłączyli silnik i udzielili jej pierwszej pomocy. Kobieta nie była w stanie odpowiedzieć logicznie na jakiekolwiek pytania, a stan jej zdrowia pogarszał się, więc na miejsce wezwano karetkę. Okazało się, że 62-letnia kobieta doznała w trakcie podróży nagłego ataku epilepsji. Została przetransportowana do szpitala. Na miejsce dotarli również bliscy kobiety, którzy zabezpieczyli samochód. W związku z zaistniałą sytuacją policja apeluje o to, by reagować, by na drodze dzieje się coś niepokojącego:

-W związku z zaistniałą sytuacją apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby reagowali w sytuacjach, kiedy zachowanie innych kierujących jest podejrzane. Wykonanie telefonu na nr 112 i powiadomienie odpowiednich służb może uratować komuś życie albo na przykład zapobiec dalszej jeździe przez nietrzeźwego kierującego – apelują policjanci