Teraz gramy:

Title

Artist
Background

PGG informuje o rozbiórce bocznicy kolejowej przy kopalni „Wujek”

Autor: w dniu 2023-04-13

Polska Grupa Górnicza podjęła pierwsze kroki, by rozpocząć prace związane z rozbiórką bocznicy kolejowej przy kopalni Staszic-Wujek w Katowicach

Działania związane z rozbiórką nieużywanej już bocznicy kolejowej przy ruchu Wujek kopalni Staszic-Wujek w Katowicach rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pierwszy etap związany jest z rozbiórką przejazdu przy ulicy Załęskiej w Katowicach, chodzi między innymi o kładkę dla pieszych, część torów i rozbiórkę rogatek. PGG S.A. złożyła już stosowny wniosek tej sprawie do urzędu miasta.

Prace przy bocznicy kolejowej

Opisywane roboty podzielone będą, zgodnie z zakładanym ich projektem, na etapy. Pierwszy z nich ma potrwać do końca tego roku. Będzie polegał na likwidacji przejazdu przy ulicy Załęskiej, kładki dla pieszych nad torami, fragmentu torów i naprawę nawierzchni. To część najbardziej istotna dla mieszkańców.

Fot. archiwum PGG

Obecnie trwa procedura związana z wyłonieniem wykonawcy. Bocznica przy kopalni Wujek składa się łącznie z 18 km torów, 2 nastawni i lokomotywowni. Kolejne etapy rozbiórki będą prowadzone w następnych latach zgodnie z projektem.

Ostatni pociąg z węglem przejechał tamtędy, jak przypomina PGG, w październiku 2021 roku.