Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bojarun o „Lex Deweloper”: Ta ustawa nie jest dobrą ustawą

Autor: w dniu 2023-05-10

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o sukcesach GKS-u Katowice, trenerze Grzegorzu Pasucie, lex developer na Burowcu, książce o patodeweloperce, budowie velostrady, tabliczce z nazwą Placu Marii i Lecha Kaczyńskich.

-Ta ustawa nie jest dobrą ustawą. To jest tak, że parlament wrzucił tę ustawę, jak kamyczek do ogródka samorządów, żeby samorządy miały z tym kłopot – mówi na temat tzw. Lex Deweloper na Burowcu gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

-Te inwestycje popierane są przez wszystkich, którzy są nastawieni prorozwojowo – dodaje równocześnie, w obliczu oprotestowania działań przez mieszkańców Katowic i tłumaczy zasadność przepisów:

-Ta ustawa powstała, żeby zabudować mieszkaniami tereny pokolejowe, powojskowe, poprzemysłowe. Po prostu po to powstała. Nie ma nic nadzwyczajnego w realizacji inwestycji mieszkaniowej na byłym torowisku kolejowym – kwituje.