Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Pili i jechali. Zatrzymano pięć osób

Autor: w dniu 2023-05-10

Prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu po spożyciu alkoholu jest niezgodne z prawem. Czasem, jak mogłoby się wydawać, zapominają o tym rowerzyści i inni użytkownicy jednośladów. 

Piekarscy policjanci prowadzili wczoraj po południu akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu". Szczególną uwagę, wiadomo, zwracali wówczas na rowerzystów. Kilku z nich miało za nic obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Pięciu pijanych rowerzystów zatrzymanych

Policjanci skontrolowali pięciu mężczyzn, którzy kierowali jednośladami po spożyciu alkoholu. Pierwszy z nich, kierujący hulajnogą, został zatrzymany o godzinie 14.00 na ulicy Papieża Jana Pawła II. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu. 37-latek dostał mandat w wysokości 2500 złotych. Kolejnych cyklistów zatrzymano na ulicy Heneczka. 28- i 39-latek byli po spożyciu alkoholu, za co zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 i 2500 złotych. Po godzinie 19.00 na ulicy Węglowej zatrzymano 39-letniego motorowerzystę oraz 54-letniego rowerzystę. Obaj mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości. 54-latek ukarany został 2500 złotowym mandatem karnym, natomiast 39-latek odpowie przed sądem.

Fot. KMP Piekary Śląskie

Policjanci przypominają, że jazda pojazdem innym niż mechaniczny w stanie po użyciu alkoholu, czyli wtedy, gdy w organizmie znajduje się pomiędzy 0,2 a 0,5 promila, zagrożona jest mandatem w wysokości 1000 złotych. Z kolei osoba będąca w stanie nietrzeźwości, czyli, gdy ma więcej niż 0,5 promila alkoholu, powinna liczyć się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.