Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziś sekcja zwłok 8-letniego Kamila. Znana jest też data pogrzebu

Autor: w dniu 2023-05-10

Dziś odbędzie się sekcja zwłok 8-letniego Kamila z Częstochowy. Gdy będą znane wyniki, prokuratura ma zdecydować o zmianie zarzutów wobec oprawcy, a także tych, którzy byli głusi na cierpienie chłopca.

Chłopczyk zmarł w poniedziałek rano w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Przez ponad miesiąc lekarze robili. co mogli, aby go uratować , ale jego stan był zbyt ciężki. Tragiczne wieści przekazał w poniedziałek rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

"Kamilek zmarł dziś rano. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. Doprowadziła do niej poważna choroba oparzeniowa i ciężkie zakażenie całego organizmu, spowodowane rozległymi, długo nie leczonymi ranami oparzeniowymi. Kamilek przez cały czas pobytu w szpitalu był głęboko nieprzytomny. Nie zdawał sobie świadomości gdzie jest ani co go spotkało. Ani przez chwilę nie cierpiał." – poinformowało Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w wydanym przez siebie komunikacie.

Jak mówił Tomasz Ozimek z Prokuratury w Częstochowie, sekcja zwłok zmarłego chłopca przeprowadzona zostanie dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

-Sekcja zwłok pokrzywdzonego zostanie przeprowadzona 10 maja, w środę, w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – mówił w poniedziałek prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. -Zostanie ona przeprowadzona przez lekarzy specjalistów w zakresie medycyny sądowej z udziałem prokuratora oraz policyjnego technika kryminalistyki – informował w rozmowie z Adamem Grabałowskim.

Wyniki sekcji będą kluczowe dla podjęcia decyzji o zmianie zarzutów wobec ojczyma i matki dziecka. Na razie 27-letni ojczym, który pastwił się nad dzieckiem, ma postawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz może się to zmienić:

-Po uzyskaniu wstępnych wyników sekcji zwłok prokurator będzie podejmował decyzje dotyczące zmiany zarzutów, które w dotychczasowym śledztwie zostały przedstawione ojczymowi dziecka oraz jego matce. Dotychczasowe ustalenia tego śledztwa w szczególności śmierć dziecka wskazują na konieczność zmiany zarzutów. W tej sprawie będzie chodziło o zmianę zarzutów z usiłowania zabójstwa na jego dokonanie – kwituje prokurator Ozimek.

Niezależnie od decyzji podjętych w dalszym toku postępowania wiadome jest, kiedy odbędzie się ceremonia pogrzebowa, podczas której pożegnany będzie Kamilek. Ostatnie pożegnanie będzie miało miejsce w sobotę, 13 maja o godzinie 13.00 w kościele na cmentarzu Kule w Częstochowie. W różnych środowiskach pojawiają się komentarze, by uczcić pamięć chłopca. To odpowiedź na apel siostry zmarłego chłopca o wypuszczenie w powietrze białych balonów. Reakcje na taką propozycje są zróżnicowane, bo nie brakuje komentarzy, że w obliczu tragedii, do której doszło najlepsze byłoby to, aby obudzić w ludziach większą empatię. Ważne jest, by reagować, gdy gdzieś obok nas komuś dzieje się krzywda.