Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Burze w regionie. Jakie interwencje odnotowano?

Autor: w dniu 2023-07-25

Odnotowane wczoraj opady deszczu pozostawiły po sobie zniszczenia w różnych miejscach na mapie regionu. Jakie interwencje strażackie odnotowano?

Około 300 razy interweniowali strażacy na Śląsku w związku z burzami i ulewnymi deszczami. Były rejony, gdzie pogoda szczególnie mocno dała się we znaki.

-Działania strażaków związane były przede wszystkim z usuwaniem powalonych drzew i wypompowywaniem wody z zalanych ulic i podtopionych niższych kondygnacji budynków. Najwięcej interwencji prowadzono w powiecie częstochowskim, tarnogórskim, bieruńsko-lędzińskim i gliwickim – mówi Aneta Gołębiowska, rzecznik Śląskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Ponadto, jak informują służby, na terenie powiatu lublinieckiego doszło do uszkodzenia 4 dachów (zerwane dachówki, uszkodzona blacha): na 3 budynkach gospodarczych i na 1 budynku mieszkalnym.

Nie były to jednak jedyne działania podejmowane przez strażaków, bo niebezpieczne chwile przeżyli młodzi ludzie uczestniczący w obozie harcerskim.

-W dniu wczorajszym w powiecie częstochowskim, w Konopiskach, ewakuowano obóz harcerski. Ewakuowano około 160 harcerzy – dodaje Gołębiewska

Decyzja o ewakuacji zapadła o 18.00. Podjął ją komendant obozu. Uczestnicy udali się do stołówki lub pobliskiego kościoła. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Ewentualne straty dziś będą szacowane.