Bytom: Przewoziła autem dwuletnią córkę. Wcześniej piła alkohol

Autor: w dniu 2025-03-11

Piła alkohol i przewoziła samochodem dwuletnie dziecko. To, w jakim stanie prowadziła auto, wyszło na jaw podczas policyjnej kontroli. Mundurowi kolejny raz apelują do zmotoryzowanych o rozsądek.

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest – o czym najwidoczniej wielu zapomina – niebezpieczne. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o to, że znacząco obniżona zostaje zdolność reakcji kierowcy, co utrudnia szybkie reagowanie na nieprzewidziane sytuacje na drodze. Alkohol zaburza koordynację ruchową, utrudniając kontrolowanie pojazdu, oraz osłabia zdolność oceny sytuacji, co prowadzi do błędnej oceny odległości, prędkości i ryzyka. Dodatkowo zmniejsza koncentrację, przez co kierowca łatwiej traci kontrolę nad pojazdem i sytuacją na drodze. Pod jego wpływem wzrasta również skłonność do ryzykownego zachowania, takiego jak przekraczanie prędkości czy ignorowanie znaków drogowych. Alkohol może także powodować zaburzenia widzenia, na przykład niewyraźny obraz lub podwójne widzenie, co drastycznie zwiększa ryzyko wypadku. Ze względu na te zagrożenia jazda po spożyciu alkoholu jest surowo karana i stanowi poważne niebezpieczeństwo zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy o tym pamiętają. Niemal każdego dnia wykrywa się osoby, które nie powinny siedzieć za kierownicą. Tak było w Bytomiu.

Tarnowskie Góry: Jechała zygzakiem z 8-letnim dzieckiem. Zareagował świadek

Przewoziła autem dwuletnią córkę. Wpadła podczas kontroli

Wczoraj na ulicy Cyryla i Metodego w Bytomiu policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującą suzuki 41-latkę, która na fotelu pasażera przewoziła dwuletnią dziewczynkę. Stróże prawa wyczuli od kierującej alkohol, więc przebadali ją alkomatem.

Mundurowi potwierdzili, że w organizmie kobiety znajduje się prawie promila alkoholu. Dziecko trafiło pod opiekę ojca, który przybył na miejsce. Kobieta odpowie za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie na niebezpieczeństwo swojego dwuletniego dziecka, które przewoziła.

Kolejny apel

Mundurowi podkreślają, żeby zachować zdrowy rozsądek. Zaznaczają, że czasem warto zadać sobie szereg pytań. Jakie? Zastanówmy się choć przez chwile, jak zmieni się nasze życie? Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, być może spędzenia także wielu lat w więzieniu? Jak w przyszłości będzie wyglądało życie nasze i naszej rodziny? Odpowiedź na postawione pytanie, czy warto?


Kontynuuj czytanie