Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chcą zmian. Czego oczekują mieszkańcy Miasteczka Śląskiego?

Autor: w dniu 2023-11-15

Miasteczko Śląskie to pierwsza gmina, która rezygnuje z usług Zarządu Transportu Metropolitalnego. Od stycznia mieszkańców miasta będzie woził nowy przewoźnik. Mieszkańcy Miasteczka Śląskiego początkowo podchodzili do sprawy entuzjastycznie, a teraz… zmieniają zdanie. 

Już blisko 1200 osób podpisało petycję do burmistrza Miasteczka Śląskiego w sprawie wycofania się z niekorzystnych dla mieszkańców zmian w transporcie publicznym. Przypomnijmy, miasto ze względu na rosnące koszta, wypowiedziało umowę z  Zarządem Transportu Metropolitalnego.

Gmina rezygnuje z usług metropolitalnego przewoźnika

Od 1 stycznia mieszkańców Miasteczka Śląskiego ma wozić nowy, prywatny przewoźnik. Nie wszystkim te zmiany się podobają – zarzucają burmistrzowi brak konsultacji przed podjęciem tak ważnej dla mieszkańców decyzji:

Jeżeli zmiana w komunikacji powoduje wyłączenie kilku linii, ograniczenie możliwości transportu – dojazdu do szpitala, na Strzybnicę, to mieszkańcy zaczynają się zastanawiać, czy jednak ta bezpłatna komunikacja jest najlepszym rozwiązaniem, czy nie warto mieć inne korzyści wynikające z obecnej sytuacji. Zacząłem zbierać podpisy wśród mieszkańców. Na dzień dzisiejszych mamy około 1200 podpisów zebranych, zbieramy je nadalmówi Tomasz Ciesielski, główny inicjator powstania petycji do burmistrza Miasteczka Śląskiego.

Podpisy osób sprzeciwiających się rezygnacji z usług ZTM-u wciąż są zbierane. Petycja zostanie wręczona burmistrzowi miasta przed końcem miesiąca.