Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciał tylko przeparkować auto. Zatrzymali go świadkowie

Autor: w dniu 2023-06-29

Ten mężczyzna chciał tylko przeparkować samochód, ale okazało się, że w takim stanie, w jakim był, nie powinien w ogóle siadać za kierownicę.

Mieszkaniec Tychów miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W takim stanie siadł za kierownicą Opla, żeby go przeparkować.

Nie był w stanie zrobić tego bez szwanku dla otoczenia. Został złapany przez przechodniów po tym, jak uszkodził zaparkowany pojazd. Ci, którzy przyczynili się do jego zatrzymania, powiadomili policjantów.

W rozmowie z nimi 34-latek tłumaczył, że "chciał tylko przeparkować auto". Taka argumentacja nie przekonała policjantów, którzy zatrzymali nieodpowiedzialnego mężczyznę, który teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci podkreślają, że na uwagę zasługuje postawa świadków, którzy nie bali się podjąć niezbędnych działań w tej nietypowej sytuacji.

-Ogromnie cieszy fakt, że na terenie powiatu pszczyńskiego mamy wiele takich osób, których działania zasługują na uznanie, bowiem ten przypadek obywatelskiej postawy nie jest odosobniony. Nie wahajmy się! Przypominamy: nie reagujesz-akceptujesz. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo swoje i innych – czytamy w komunikacie wydanym przez pszczyńskich policjantów.