Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamywacze zatrzymani w Katowicach. Usłyszeli zarzuty

Autor: w dniu 2023-06-29

Grupa seryjnych włamywaczy grasujących na terenie całego województwa śląskiego ujęta przez policjantów z Katowic.

Policjanci z Katowic zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamywali się do domów i mieszkań na terenie całego województwa śląskiego. Okazało się, że mają na koncie kilka przestępstw.

Włamywacze zatrzymani w Katowicach

Mundurowi otrzymali informację o włamaniu do jednego z mieszkań w Śródmieściu Katowic. Ustalili, że za włamania odpowiedzialnych jest trzech mężczyzn w wieku 34, 37 i 40 lat. Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

-W chwili zatrzymania mieli przy sobie rzeczy pochodzące z włamań, ale podczas dalszych czynności znaleziono przy nich także gotówkę w różnych walutach, biżuterię, dokumenty oraz sprzęt elektroniczny. Zabezpieczono ponadto narzędzia niezbędne w przestępczym procederze – podkreślają mundurowi

Jak ustalili policjanci, część odzyskanych przedmiotów skradziono podczas włamania do mieszkania w Chełmie Śląskim, niedługo przed zatrzymaniem. Podejrzani usłyszeli cztery zarzuty. Jednak sprawa jest rozwojowa i wkrótce mogą usłyszeć kolejne.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ sąd aresztował ich na okres trzech miesięcy. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.