Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Darowizna na remont kościoła? To oszustwo!

Autor: w dniu 2023-03-16

Oszuści podejmują wszelkie próby, by tylko wzbogacić się czyimś kosztem. Podszywają się pod policję, bankowców, a nawet… parafię. Tak było ostatnio w Zabrzu.
Parafia świętej Jadwigi Śląskiej w Zabrzu poinformowała w mediach społecznościowych o próbie oszustwa. Okazało się, że do skrzynki pocztowej jednej z parafianek trafił blankiet, który miał rzekomo posłużyć temu, by wesprzeć kościół.

Darowizna na remont kościoła – to oszustwo

Komunikat dotyczący nietypowej korespondencji pojawił się w mediach społecznościowych we wtorek, 14 marca. Okazało się, że tego dnia do proboszcza zadzwoniła zaniepokojona parafianka z zapytaniem, czy parafia roznosi do skrzynek pocztowych na osiedlu blankiety wpłat zatytułowane "Darowizna na remont Kościoła". Okazało się, że numer konta bankowego, który jest na blankiecie – jak informuje parafia – jest całkiem inny od konta parafialnego. Parafia zaapelowała, by zgłaszać proboszczowi tego typu zdarzenia:
Do sprawy odniosła się policja, do której wpłynęło zgłoszenie wniesione przez proboszcza. Mundurowi apelują, by zgłaszać podobne przypadki.
Fot. facebook/Parafia świętej Jadwigi Śląskiej w Zabrzu