Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fałszywy alarm, wybita szyba i nienawiść. Nastolatek stanie przed sądem

Autor: w dniu 2023-09-07

Ten chłopak ma zaledwie kilkanaście lat, a już jest poważnie skonfliktowany z prawem. Lista jego przewinień jest pokaźna. 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością nieletnich zajęli się sprawą nastolatka, który wybił szybę w samochodzie, skradł wideorejestrator i zadzwonił na służby, informując o podłożeniu bomby.

Wywołał fałszywy alarm bombowy, siał nienawiść

Piętnastolatek uciekł z domu dziecka. Gdy był "na wolności", szalał po mieście bez opamiętania. Wybił szybę w aucie, ukradł kamerę samochodową, a po wszystkim zamieścił w sieci zdjęcie zniszczonego auta i groził, że kolejny samochód należący do obcokrajowca został już wytypowany do zniszczenia. To nie wszystko, czego się dopuścił.

Złapano nastoletniego nożownika. Zaatakował na klatce schodowej

Zadzwonił też na telefon alarmowy i poinformował, że w jednym z budynków na Ochojcu podłożona jest bomba, w związku z czym żąda 50 tysięcy złotych w gotówce i samochodu. Jego odnalezienie zajęło mundurowym kilka dni. Trafił do placówki opiekuńczo-wychowawczej, a śledczy katowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości popełnianej przez nieletnich skierowali wniosek do sądu w sprawie tego, co zrobił.

Za kradzież z włamaniem do samochodu, fałszywy alarm bombowy i publiczne propagowanie nienawiści na tle narodowościowym nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.