Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ignaś z Piekar Śląskich potrzebuje wsparcia #RadioPiekaryPomaga

Autor: w dniu 2023-02-08

Mały Ignaś ma dwa i pół roku. Mieszka w Piekarach Śląskich. Na co dzień boryka się z autyzmem i wieloma innymi problemami, a koszty związane z wizytami u specjalistów przewyższają możliwości jego najbliższych. Jego mama Żaneta zwraca się o pomoc. Zbiórkę nagłaśniamy w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga. 

Chłopiec urodził się w lipcu 2020 roku. Od pierwszych dni jego życia był dla bliskich darem od losu. Jego rozwój przebiegał harmonijnie – siadał, gaworzył i przybierał na wadze. Z czasem jego zachowanie zaczęło niepokoić jego mamę Żanetę. Nie chciał się przytulać, unikał buziaków, wolał spędzać czas samemu. Dodatkowo ma zdiagnozowaną astmę oskrzelową na tle uczuleniowym.

Ignaś z Piekar Śląskich potrzebuje wsparcia

Astma oskrzelowa to jeden z problemów, ale lekarka, która go badała, powiedziała, że chłopiec może mieć autyzm. Te przypuszczenia stały się przedmiotem specjalistycznych konsultacji:

"Niestety, wizyty w poradni integracji sensorycznej, neurologicznej, psychologicznej oraz okulistycznej, potwierdziły autyzm." – czytamy w opisie zbiórki.

Ta informacja była dużym zaskoczeniem dla najbliższych.

"Gdy wyszliśmy ze szpitala, postanowiłam szukać dalej pomocy. Otrzymaliśmy skierowanie do psychiatry, który również zdiagnozował Ignasia pod kątem autyzmu dziecięcego. Obecnie synek uczęszcza na zajęcia w ramach wczesnego wspomagania, jednak są to zaledwie 4 godziny miesięcznie. To zdecydowanie za mało, by mógł pracować nad swoim rozwojem, dlatego zawozimy go również na dodatkowe zajęcia prywatne" – opisuje w zbiórce pani Żaneta.

Dodaje, że jej syn wymawia tylko kilka słów, nie umie składać pełnych zdań i ma problemy z gryzieniem pokarmów. Z każdą wizytą robi postępy, co jest zachętą do dalszej walki. Chętni mogą wesprzeć opublikowaną w sieci zbiórkę: