Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jak sprawdzić, gdzie jest mój telefon?

Autor: w dniu 2022-11-04

W internecie bez trudu znajdziemy dziesiątki tysięcy aplikacji, które pomogą nam w najróżniejszych aspektach naszego życia. Wiele z nich ma zwiększyć poziom naszego bezpieczeństwa czy sprawić, że nasze urządzenia elektroniczne będą pod naszą kontrolą. Okazuje się nawet, że skorzystać możemy z usług, które umożliwiają nam działanie nawet wówczas, gdy utracimy fizyczny dostęp do naszego urządzenia. Mowa tu przede wszystkim o aplikacjach do namierzania telefonów czy sprawdzania historii ich lokalizacji.

Jak zadbać o bezpieczeństwo smartfonu?

Dzisiaj telefon to tak naprawdę nie tylko urządzenie do kontaktu na odległość, ale też przenośna baza danych na temat jego właściciela. Za pomocą smartfonów obsługujemy media społecznościowe, robimy zdjęcia, przechowujemy dokumenty czy dokonujemy płatności bezgotówkowych. Wszystko to sprawia, że nowoczesne urządzenia są łakomym kąskiem dla złodziei, a zgubiony sprzęt szybko przykuwa uwagę nieuczciwych znalazców. Stracony telefon (poza stratą materialną) może być więc jedynie początkiem naszych problemów. Dlatego tak ważne jest stosowanie blokad ekranu czy kodów, które mają utrudnić dostanie się "do środka" naszego urządzenia. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się w ostatnich latach Lokalizacja telefonu Lokalizo.pl. Taka usługa to przede wszystkim komfort wiedzy, gdzie aktualnie znajduje się nasze urządzenie i jaka jest historia lokalizacji urządzenia. Skorzystać możemy też z kopii wiadomości tekstowych czy rejestru połączeń, co z kolei ucieszyć może zatroskanych rodziców czy pracodawców, którzy powierzają sprzęt swoim współpracownikom. Warto pamiętać, że rozbudowane narzędzie jest płatne, a przed skorzystaniem z niego warto zapoznać się z regulaminem i cennikiem usługi.

Wszystkie możliwości aplikacji namierzających

Niewiele osób wie, że lokalizować telefon można całkowicie za darmo za pośrednictwem narzędzi, które swoim użytkownikom udostępnia między innymi Google (po wcześniejszej odpowiedniej konfiguracji). Takie darmowe rozwiązania często mają jednak swoje ograniczenia i pozwalają na namierzanie telefonu, zdalne zablokowanie urządzenia czy wymazanie jego pamięci wewnętrznej. Rozbudowane narzędzia (takie jak wspomniany wcześniej serwis Lokalizo.pl) to rozbudowane opcje i pełne spektrum możliwości, które jednak wiąże się z opłatą. Warto dodać, że w sieci znajdziemy również aplikacje, które pomogą nam sprawdzić numery telefonów i dowiedzieć się, kto dzwonił. Dzięki nim możemy zarówno zablokować niechciane połączenia przychodzące, jak i zapisać w pamięci urządzenia takie numery, które mogą nam przydać się w przyszłości.

 Materiał we współpracy z partnerem.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.