Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jak wybrać i zamontować moskitiery w swoim domu?

Autor: w dniu 2024-03-20

Osłona przed insektami, która dodaje spokoju i wygody do codziennego życia, to moskitiera – gęsta siatka o drobnych oczkach. Instaluje się ją zwykle na zewnętrznej ramie okna lub drzwi, zapewniając skuteczną barierę przed uciążliwymi ugryzieniami i swędzeniem. W naszym artykule zebraliśmy porady dotyczące wyboru i montażu moskitier. Podpowiadamy też, jak wymierzyć okno, aby zamówić dobrze pasującą moskitierę. Zachęcamy do lektury!

Jak dopasować moskitierę do indywidualnych potrzeb? Wybór moskitiery

W trakcie wyboru odpowiedniej moskitiery warto wziąć pod uwagę różne czynniki, o których piszemy w poniższym zestawieniu z podziałem na rodzaje moskitier:

  • Moskitiera rolowana w ofercie Karnix charakteryzuje się siatką, którą można łatwo rozwijać i zwijać do kaset. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących szybkiego dostępu do drzwi czy okien. Można ją również zastosować na oknach dachowych. Moskitiery rolowane Karnix dostępne są w różnych kolorach. Można je więc dopasować się do preferowanego stylu aranżacji wnętrza.
  • Inną opcją jest moskitiera plisowana – Karnix, znana także jako harmonijkowa. Doskonale sprawdza się na drzwiach tarasowych, balkonowych oraz w przypadku drzwi i okien o większych wymiarach. Jest estetyczna, trwała i stabilna, a gęste oczka skutecznie chronią przed insektami. Montuje się ją na szynie prowadzącej, do której można ją schować. Nie ma progu, co z kolei ułatwia swobodne korzystanie z drzwi. Łatwo się ją wyjmuje. Może być założona jednocześnie z roletą czy żaluzją.
  • Moskitiera przesuwna w sklepie Karnix to kolejna opcja, szczególnie pasująca do okien tarasowych i balkonowych. Dostępna w wersji plisowanej lub rolowanej, charakteryzuje się funkcjonalnością i estetyką. Szyny utrzymują siatkę w odpowiedniej pozycji, a szeroki wybór kolorów w sklepie Karnix.pl pozwala dopasować moskitierę do wystroju pomieszczenia.
  • Ostatnią opcją jest moskitiera tarasowa Karnix, przejrzysta, wodoodporna i zapewniająca swobodny przepływ powietrza. Może być ramkowa, rolowana lub plisowana.

Więcej informacji na temat moskitier tarasowych można znaleźć na stronie https://www.karnix.pl/moskitiery-na-taras.html

Jak dokonać pomiaru okna do moskitiery? Dopasowanie rozmiarów moskitiery

Po wyborze właściwego rodzaju moskitiery konieczne jest precyzyjne zmierzenie okna lub drzwi, do których ma być zamontowany nasz produkt. Dostosowanie moskitiery do wymiarów ramy gwarantuje pełną ochronę przed insektami oraz wpływa na estetykę i funkcjonalność pomieszczenia. Pierwszym krokiem jest dokładne określenie wysokości i szerokości okna. Następnie należy zmierzyć grubość profilu wraz z uszczelką, co jest istotne dla właściwego zamocowania moskitiery. Warto również zidentyfikować typ okna i głębokość zlicowania podczas składania zamówienia, aby zapewnić idealne dopasowanie moskitiery do konkretnego otworu okiennego lub tarasowego.

Jak zamontować moskitierę? Sposoby montażu moskitiery

Montowanie moskitiery nie jest trudnym zadaniem. Nie ma więc potrzeby zatrudniania w tym celu specjalistów – montaż można wykonać samodzielnie.

Montaż moskitiery rolowanej na okno jest stosunkowo prosty, ale wymaga kilku kroków. Najpierw należy złożyć moskitierę, upewniając się, że wszystkie elementy zestawu są gotowe do montażu. Następnie, umieszcza się wkładki montażowe w prowadnicy dystansowej blokującej i łączy się prowadnice dystansowe z kasetą i prowadnicą blokującą. Po przymierzeniu moskitiery do wnęki okiennej oznacza się miejsca wiercenia, przewierca otwory, wkłada kołki montażowe i mocuje moskitierę. Po zakończeniu montażu ważne jest przetestowanie mechanizmu zwijania i rozwijania, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Dzięki tym prostym krokom montaż moskitiery rolowanej staje się łatwy i szybki.

  • Moskitiera na drzwi marki Karnix:

Montaż drzwiowych moskitier również można wykonać samodzielnie. W zestawie znajdziesz kasetę z mechanizmem zwijającym siatkę, prowadnicę dystansową blokującą z systemem magnetycznym, prowadnice dystansowe oraz wkładki montażowe. W prowadnicy dystansowej blokującej należy umieścić wkładki montażowe, a następnie złożyć prowadnice dystansowe z kasetą i prowadnicą blokującą. Przymierz zmontowaną moskitierę do wnęki drzwiowej, oznacz miejsca wiercenia ołówkiem, przewierć otwory, wstaw kołki montażowe i przykręć moskitierę do wnęki drzwi. Tak jak w przypadku moskitier okiennych, nie zapomnij, że kołki montażowe zwykle nie są dołączone do zestawu, ze względu na różne rodzaje podłoża. Na koniec, przetestuj mechanizm zwijania i rozwijania, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Teraz wiesz, że montaż naszej moskitiery będzie szybki i łatwy, zajmie Ci tylko chwilę.

Podsumowanie – Moskitiera jako łatwa i skuteczna ochrona przed owadami

Warto pamiętać, że moskitiery nie tylko zapewniają ochronę przed insektami, ale także mogą poprawić jakość życia w domu, zapewniając swobodny przepływ powietrza i dostęp do naturalnego światła. Dzięki prostemu montażowi i szerokiemu wyborowi, dopasowanie moskitiery do indywidualnych potrzeb staje się łatwe i dostępne dla każdego. Zachęcamy więc do podjęcia działań i wprowadzenia moskitier do swojego domu, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu i spokoju podczas letnich dni.

Materiał powstał we współpracy z partnerem.