Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja wezwana z uwagi na hałas. Interwencja przybrała nietypowy obrót

Autor: w dniu 2024-03-20

Nielegalne automaty do gier zostały odkryte z uwagi na rozbitą szybę. Interwencja służb przebiegała nietypowo, bo okazało się, że w środku lokalu odnaleziono nielegalny sprzęt.

Około 2.30 w nocy z poniedziałku na wtorek Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach został powiadomiony o hałasach w okolicy jednego z bloków przy osiedlu Sikorskiego. Policjanci niezwłocznie zjawili się na miejscu i zauważyli, że roleta jednego z przyległych do ulicy lokali usługowych jest uszkodzona, a szyba znajdująca się za nią rozbita.

W trakcie rozmowy z pracownicą znajdującą się wewnątrz lokalu policjanci zauważyli zamknięte pomieszczenie, które, jak się okazało, na co dzień było również dostępne dla klientów. W środku mundurowi zauważyli cztery maszyny służące do gier hazardowych. Wszystkie urządzenia zostały zabezpieczone, a na miejsce wezwani zostali także funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Prócz maszyn stróże prawa zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 5000 złotych. Okazało się także, że to miejsce nielegalnych gier powstało dopiero kilka dni wcześniej.

Za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą dotkliwe kary finansowe – 100 tysięcy złotych od każdej takiej maszyny, a także 3 lata więzienia.