Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Już jutro otwarcie pumptracku. Z czego mogą korzystać użytkownicy?

Autor: w dniu 2024-07-05

Już jutro o 16.00 oficjalnie otwarte zostaną pumptrack i miasteczko rowerowe przy ul. Armii Krajowej w Piekarach Śląskich. Z jakich elementów infrastruktury mogą korzystać użytkownicy? Wykonawcy projektu przybliżają szczegóły. 

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca 2024 roku o godzinie 16.00, odbędzie się otwarcie pumptracku oraz miasteczka rowerowego przy ul. Armii Krajowej w Piekarach Śląskich. Na realizację tego zadania miasto otrzymało 4.500.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Z czego mogą skorzystać użytkownicy?

Pumptrack i skatepark w Piekarach Śląskich. Szczegóły inwestycji

Miejsce rekreacji znajdujące się przy ulicy Armii Krajowej ma powierzchnię 921 m². Do dyspozycji użytkowników są dwa pumptracki, zaprojektowane z myślą o różnych poziomach zaawansowania. Pumptracki składają się z muld, zakrętów profilowanych oraz małych "hopek", ułożonych w taki sposób, aby umożliwić rozpędzanie i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Jest to idealne miejsce do nauki jazdy na BMX, deskorolce, rolkach czy hulajnodze oraz rozwoju koordynacji ruchowej i poprawy zmysłu równowagi, co sprawia, że z obiektu mogą korzystać osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Nowo powstały skatepark w Piekarach Śląskich oferuje szeroki wybór elementów skateparkowych, które zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników sportów ekstremalnych. W skład obiektu wchodzą: minirampa, vulcan, piramida, manual pad, cbox oraz ławka prosta.

Co było ważne dla wykonawcy inwestycji?

Priorytetem przy projektowaniu i budowie skateparku było, jak informują przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za realizację inwestycji, zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników. Betonowa nawierzchnia jest, jak informują, nie tylko wytrzymała, ale również zapewnia odpowiednią przyczepność, co minimalizuje ryzyko upadków. Dodatkowo konstrukcja skateparku umożliwia płynne przemieszczanie się między różnymi strefami bez konieczności zmiany lokalizacji.

Skatepark i pumptrack mieści się przy ul. Armii Krajowej w Piekarach Śląskich. To miejsce stanowi punkt aktywnego spędzania czasu wolnego dla miłośników sportów ekstremalnych oraz osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z jazdą na BMX, deskorolce czy rolkach.

Autorem projektu jest Slo Concept – marka działająca na polskim i europejskim rynku, specjalizująca się w projektowaniu i budowie skateparków oraz innych obiektów sportowych i rekreacyjnych. Budową zajęła się krakowska firma budowlana Techramps, która ma w swoim portfolio tysiące zbudowanych skateparków.