Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Okradli kościół w Bytomiu. Złodzieje namierzeni

Autor: w dniu 2024-07-05

Włamanie do kościoła w Bytomiu-Szombierkach. Policja namierzyła sprawców. Wiadomo, co padło ich łupem oraz jaka kara grozi im za to, co zrobili. To tylko jedno z kilku takich zdarzeń, do których doszło w regionie.

Bytomscy kryminalni gromadzili dane dotyczące kradzieży z włamaniem do kościoła w Szombierkach. Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych, przedstawiono im zarzuty. Jeden z nich miał zaległy wyrok i trafił prosto do aresztu, w jego mieszkaniu ujawniono także narkotyki. Pozostała dwójka została objęta policyjnym dozorem.

Okradli kościół w Bytomiu. Złodzieje namierzeni

W nocy z 29 na 30 kwietnia 2024 roku do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach doszło do kradzieży z włamaniem. Na miejsce skierowano między innymi grupę dochodzeniowo-śledczą, która ustaliła, że sprawców musiało być kilku.

– Sprawcy sforsowali drzwi przy zakrystii i na chór a następnie włamali się do tabernakulum i kapliczki. Skradzione zostały naczynia liturgiczne, relikwiarz, księga liturgiczna i monitor – informuje sierż. szt. Paulina Gnietko z bytomskiej policji.

Bytomscy policjanci podczas prowadzonych czynności ustalili sprawców.  Wszystkie trzy osoby zostały zatrzymane. W jednym z mieszkań mundurowi ujawnili przedmioty skradzione z kościoła. W mieszkaniu 35-letniego podejrzanego stróże prawa ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty. Jeden z nich – 35-latek miał zaległy wyrok i trafił prosto do Aresztu Śledczego, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pszczynie. Postawiono mu także kolejny zarzut za posiadanie narkotyków. Pozostała dwójka, 40-latek oraz 36- latek, została objęta policyjnym dozorem, Teraz grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja odzyskała skradzione przedmioty. Teraz każdemu z nich może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Puszki z datkami padły łupem złodzieja