Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Łukasz Piszczek wraca do Borussii Dortmund!

Autor: w dniu 2024-06-27

Pochodzący ze Śląska, a konkretnie związany z Goczałkowicami, były obrońca reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek został asystentem trenera w Borussii Dortmund.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Piszczek pracował jako ekspert telewizyjny, jednak nie ukrywał, że swoją przyszłość wiąże właśnie z pracą w roli trenera. Od 2023 roku był grającym trenerem trzecioligowego klubu LKS Goczałkowice-Zdrój, w którym rozpoczynał piłkarską karierę. W międzyczasie uzyskał licencję trenerską UEFA A, a niedawno dostał się na kurs o licencję UEFA Pro. W Borussii będzie asystentem byłego kolegi z drużyny Nuriego Sahina, który został pierwszym szkoleniowcem ekipy z Dortmundu.

Bardzo się cieszę, że wracam do Borussii Dortmund, tym razem w roli asystenta trenera. Dziękuję za zaufanie Nuri Sahin — pisze na platformie X 66-krotny reprezentant Polski, zwracając się do nowego szkoleniowa Borussii. Obaj znają się jeszcze z czasów gry właśnie w drużynie ośmiokrotnych mistrzów Niemiec.

Były piłkarz m.in. Borussii Dortmund, Realu Madryt czy Liverpoolu kończył piłkarską karierę w tureckim Antalyasporze, którego trenerem został w październiku 2021 r. W grudniu 2023 roku Sahin został asystentem Terzicia w Borussii i po sześciu miesiącach zastąpił Niemca na tym stanowisku.

Już cieszę się ze współpracy z nowym sztabem i czekam na codzienne rozmowy z trzema specjalistami, których ogromnie cenię i prywatnie, i zawodowo – powiedział Nuri Sahin, cytowany w klubowym komunikacie.