Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Marek Papszun wraca do Rakowa

Autor: w dniu 2024-05-21

Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa i wraz z początkiem nowego sezonu przejmie funkcję pierwszego trenera. Kontrakt będzie obowiązywał, jak informuje klub, przez najbliższe dwa lata, z możliwością odejścia w ściśle określonych sytuacjach.
Dla trenera Marka Papszuna będzie to powrót do miejsca, w którym świętował wielkie sukcesy i stał się legendą klubu, przechodząc imponującą drogę od II ligi do mistrzostwa Polski w 2023 roku. Oprócz tego dwukrotnie wygrywał Puchar oraz Superpuchar Polski, dokładając do tego dwa srebrne medale PKO BP Ekstraklasy i debiut w europejskich pucharach. Ponadto w swoim CV zapisał wiele indywidualnych osiągnięć, między innymi dwukrotnie tytuł Trenera Sezonu PKO BP Ekstraklasy, Trenera Roku w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna" oraz ośmiokrotnie zostawał Trenerem Miesiąca Ekstraklasy.

Marek Papszun wraca do Rakowa – odbędzie się konferencja

Konferencja z udziałem trenera Marka Papszuna oraz zarządu klubu wraz z Michałem Świerczewskim odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej w budynku klubowym przy ulicy Limanowskiego 83. Będzie to jedyna okazja do zadawania pytań do trenera Marka Papszuna oraz zarządu klubu w najbliższym czasie.
Przypomnijmy, że informacja o odejściu Marka Papszuna ogłoszona została 19 kwietnia 2023 roku. Była szokiem dla kibiców częstochowskiego klubu. Do sprawy odniósł się wówczas prezes.
-Zaproponowaliśmy Markowi Papszunowi przedłużenie kontraktu na kolejny sezon. To, co dzisiaj mogę ogłosić, nasza współpraca – decyzją trenera – od kolejnego sezonu nie będzie kontynuowana. Jest mi z tego powodu smutno, przykro. Użyłem wszystkim argumentów, których mogłem. Również tych takich emocjonalnych. Najwidoczniej to było za mało – mówił Świerczewski. -Wczoraj obchodziliśmy siódmą rocznicę pracy trenera Marka Papszuna w Rakowie. Przez ten czas zbudowaliśmy bardzo dobre relacje, wręcz przyjacielskie. Zaproponowaliśmy trenerowi przedłużenie kontraktu. To co dziś mogę ogłosić to, że nasza współpraca decyzją trenera od kolejnego sezonu nie będzie kontynuowana – dodał.
Teraz Papszuna witają z powrotem kibice, którzy nie ukrywają zadowolenia z takiego obrotu sprawy: