Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna usłyszał blisko 2600 zarzutów. Co zrobił?

Autor: w dniu 2023-06-28

Blisko 2600 zarzutów usłyszał mężczyzna, który sprzedawał w internecie silikonowe etui i akcesoria telefoniczne. W jaki sposób naraził się organom ścigania i jaka kara mu grozi? 

Siemianowiccy śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili blisko 2600 zarzutów mężczyźnie, który sprzedawał w internecie akcesoria do telefonów komórkowych, na których widniało logo znanego producenta. Straty jakie wyrządził, wyceniono na pół miliona złotych.

Blisko 2600 zarzutów dla mieszkańca Siemianowic Śląskich

Mężczyzna, który prowadził sklep internetowy został namierzony przez policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak ustalili śledczy, wystawił na sprzedaż silikonowe etui do telefonów komórkowych, na których widniało logo znanego producenta sprzętu elektronicznego oraz kable do ładowarek. Pokrzywdzony podmiot złożył wniosek o ściganie sprawcy tego przestępstwa. Wtedy do akcji wkroczyli stróże prawa z Siemianowic, którzy w firmie mężczyzny zabezpieczyli ponad 2500 sztuk etui i ponad 150 sztuk kabli do ładowarek.

Śledczy zwrócili się o oszacowanie strat, jakie w wyniku nielegalnej działalności mężczyzny poniósł producent tych artykułów. Zostały one obliczone na pół miliona złotych. Przedsiębiorca usłyszał łącznie 2592 zarzutów za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym, czym uczynił sobie stałe źródło dochodu. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 2 lat więzienia.

Sprzedaż w internecie zakończona postawieniem 71 zarzutów