Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Muzyka z gier video w odsłonie koncertowej. Zbliża się GAME MUSIC FEST

Autor: w dniu 2023-02-03

Muzyka z gier video, najnowsze technologie i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej – to składowe wydarzenia jakiego w Województwie Śląskim jeszcze nie było. 17 i 18 lutego w Katowicach odbędzie się Game Music Fest.

Dwudniowy festiwal rozpocznie się koncertem w katowickim Spodku. Publiczność usłyszy między innymi utwory z League of Legends, Skyrim, World of Warcraft, Super Mario Bros czy Mortal Kombat.

-Ta muzyka jest niezwykle obrazowa dlatego towarzyszyć będą jej wielkie ekrany ledowe na których wyświetlane będą specjalne animacje inspirowane grami. Oprócz tego pojawią się atrakcje, które będą tworzyć obrazy jak na przykład pokazy światła czy pokazy taneczne bohaterów z gier. Mamy również takie niespodzianki, jakich jeszcze na koncertach nie było. Hologramy przejmą batutę dyrygenta – mówi tajemniczo Radiu Piekary Adam Wesołowski , dyrektor Filharmonii Śląskiej.

Multimedialny koncert w ramach Game Music Festu odbędzie się 17 lutego w katowickim Spodku. W ramach koncertu Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej zaprezentuje wersję muzyczną 15 najbardziej rozpoznawalnych tytułów gier video.

-Część tych gier, szczególnie nowych gier powstających po 2010 roku, ma już muzykę komponowaną na orkiestry. Tutaj na pewno było nam łatwiej.  Natomiast jeśli chodzi o wcześniejsze tytuły, jak na przykład Mortal Kombat – gdzie faktycznie była muzyka elektroniczna i to grana z keyboardu, wymagało to trochę pracy. My tę muzykę pokażemy w sposób symfoniczny, potężny, spektakularny. Będzie można doznać czegoś absolutnie wyjątkowego! – dodaje Adam Wesołowski, dyrektor Filharmonii Śląskiej.

18 lutego wydarzenie z katowickiego Spodka przeniesie się do siedziby filharmonii. Zaplanowano między innymi panele dyskusyjne i spotkania  z udziałem uznanych kompozytorów, twórców i osób z branży gamingowej. Wydarzeniu będą towarzyszyć hologramy i technologia VR.

Szczegóły dotyczące dwudniowego festiwalu GAME MUSIC FEST:

https://filharmonia-slaska.eu/game-music-fest/


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.