Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Na stołach butelki po alkoholu, wokół brud. W mieszkaniu pijani rodzice i ich syn

Autor: w dniu 2023-11-07

Brudne mieszkanie, na stołach butelki po alkoholu, a w tej "scenerii" para pijanych dorosłych, pod których opieką był półtoraroczny chłopiec. Na miejscu interweniowała policja.

Policjanci z patrolu interweniowali w jednym z mieszkań w centrum Mikołowa. Na miejscu zastali bałagan, brud, przeziębione dziecko oraz… jego pijanych rodziców. Chłopiec trafił pod specjalistyczną opiekę, a jego opiekunowie do izby wytrzeźwień.

Pijani rodzice opiekowali się synem

W poniedziałek około 19.00 dyżurny z mikołowskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w centrum miasta. Skierowany na miejsce patrol zastał tam 31-letnią kobietę i 26-letniego mężczyznę oraz ich 1,5-rocznego synka. Para była pod wyraźnym wpływem alkoholu.

W mieszkaniu było brudno, na stole stały butelki i puszki po piwie. Zaniedbany chłopiec był przeziębiony. Po przyjeździe karetki pogotowia okazało się, że ma podwyższoną temperaturę.

Pijani rodzice zajmowali się 3-letnią córką

O podjętej interwencji dyżurny powiadomił miejscowy sąd rodzinny. Awanturujący się mikołowianie zostali poddani badaniu alkomatem. 31-latka miała w organizmie blisko 3 promile, 26-latek blisko 2 promile.

Awanturnicy trafili do izby wytrzeźwień. Chłopca przekazano pod opiekę rodziny zastępczej. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.