Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nabierają się nie tylko seniorzy. Mieszkanka Zabrza uwierzyła mężczyźnie

Autor: w dniu 2024-02-07

Oszustwo "na pracownika banku" – niby popularne, ale wciąż zaskakująco skuteczne. Nabierają się na nie nie tylko osoby w podeszłym wieku. W przypadku takich rozmów należy zachować zimną krew i nie działać pochopnie. Pośpiech może być bardzo kosztowny.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i rozwagę. Zawsze należy się rozłączyć i zdzwonić do swojego banku, aby zweryfikować, czy to, o czym informuje nas rozmówca, faktycznie polega na prawdzie! Oszustwa "na pracownika banku" w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Niestety oszuści działają tak wiarygodnie, że gdy dzwonią, to na ekranie telefonu wyświetla się numer infolinii z nazwą banku, dlatego połączenie nie wzbudza podejrzeń, a warto być podejrzliwym.

Mieszkanka Zabrza nabrała się na historię o pracowniku banku

Tym razem ofiarą oszustów padła 28-letnia mieszkanka Zabrza. Kobieta uwierzyła mężczyźnie podającemu się za pracownika banku. Mężczyzna zadzwonił do niej i poinformował, że jej pieniądze na koncie są zagrożone i ktoś chce zaciągnąć na nią kredyt.

Ostatecznie kobieta została zmanipulowana i namówiona na podniesienie limitów transakcji oraz przelanie swoich środków na rachunek bankowy, który podał jej oszust. W ten sposób 28-latka miała uchronić swoje oszczędności.

Piekary Śląskie: Wzięła pożyczkę i pieniądze przekazała oszustom

Warto pamiętać, że oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać, jak najwięcej informacji, które potem wykorzystują do manipulowania nami. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Jeżeli odbierzemy taki telefon, zawsze należy się rozłączyć i zdzwonić do swojego banku, aby zweryfikować, czy to o czym i informuje nas rozmówca, faktycznie polega na prawdzie!