Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nagrywał wykroczenia i chciał pieniędzy

Autor: w dniu 2023-05-15

Ten mężczyzna, na wzór bohatera popularnego serialu animowanego, nagrywał wykroczenia popełniane przez kierowców. Groził, że jak nie dostanie pieniędzy, narobi kłopotów niefrasobliwym kierowcom.

Obserwator zachowań kierowców obrał za swój posterunek okolice chorzowskiego rynku. Bacznie sprawdzał, kto popełnia błąd za kierownicą i podchodził, by… porozmawiać.

Wykroczenia w oku obserwatora

W ubiegłym tygodniu policjanci Komisariatu Policji II w Chorzowie przyjęli zgłoszenia dotyczące mężczyzny, który w okolicach rynku miał rejestrować wykroczenia kierowców. Następnie podchodził do nich i żądał pieniędzy. Groził, że jeśli ich nie otrzyma, nagranie trafi na policję i oprócz wyższej kwoty mandatu będą nałożone punkty karne. Jedna z ofiar szantażysty zarejestrowała jego wizerunek i poszła przekazać tę informację funkcjonariuszom. Szantażysta został namierzony. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Chorzowa.

Fot. KMP Chorzów

Usłyszał zarzuty stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania, za co grożą nawet 3 lata więzienia. Śledczy potwierdzili dotąd trzy tego typu przypadki. Niewykluczone jednak, że było ich więcej.

Policjanci proszą, żeby ci, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, skontaktowali się z funkcjonariuszami komisariatu drugiego w Chorzowie, dzwoniąc na numer 47 85 456 10, lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl.