Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Najlepsze napoje, które pomogą Ci przyspieszyć metabolizm

Autor: w dniu 2022-08-16

Niektóre niskokaloryczne napoje mogą pomóc w przyspieszeniu metabolizmu, ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi i kontrolowaniu zachcianek, a także w uzyskaniu innych korzyści zdrowotnych. Nie oznacza to, że te napoje są w jakikolwiek sposób cudownymi napojami, które z dnia na dzień przyspieszą Twoje postępy.

Jeśli planujesz schudnąć także poprzez inne zmiany w stylu życia, przedstawiamy napoje, które Ci w tym pomogą.

Woda

Mogłoby się wydawać, że woda jest oczywistym wyborem, bo przecież nie ma kalorii! Ale woda ma o wiele więcej właściwości, które czynią ją niezwykle przydatną w procesie odchudzania. Naukowcy odkryli, że Twój spoczynkowy wydatek energetyczny (czyli ilość kalorii spalanych w bezruchu) może wzrosnąć nawet o 24-30% w ciągu 10 minut od wypicia wody. Więcej szczegółowych informacji dotyczących zdrowia na medicot.pl

Herbata zielona

Zielona herbata jest bogata w katechiny, które są silnymi przeciwutleniaczami, uważanymi za skuteczne w zwiększaniu metabolizmu i spalaniu tłuszczu. Najbardziej znaną z tych katechin jest galusan epigallokatechiny (EGCG), który został przebadany jako szczególnie skuteczny środek wspomagający metabolizm, zwłaszcza w połączeniu z kofeiną, substancją pobudzającą, która może zwiększyć wydatkowanie kalorii.

Woda z cytryną

Nie udowodniono, że woda z cytryną zwiększa metabolizm lub detoksykację. Jednak dodanie soku z cytryny do wody to świetna, niskokaloryczna opcja, by urozmaicić to, co wielu uważa za nudny napój. Jeśli więc masz problem z wypiciem wystarczającej ilości wody w ciągu dnia, spróbuj wycisnąć ten owoc do swojego napoju. Sok z cytryny jest również pełen witaminy C, która może poprawić Twoją odporność, zwiększyć wchłanianie żelaza i zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.

Herbata imbirowa

Imbir nie jest bezpośrednio związany z utratą wagi, ale może złagodzić niektóre czynniki stresogenne, które mogą hamować proces odchudzania. Na przykład imbir ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom układu krążenia i innym czynnikom stresogennym. Dzięki związkowi zwanemu gingerolem, imbir może poprawić poziom cukru we krwi i obniżyć poziom "złego" cholesterolu. Niektóre badania sugerują również, że picie wody z imbirem przed posiłkiem może pomóc w uzyskaniu uczucia sytości w brzuchu.

Ocet jabłkowy z cydru

Kluczowym składnikiem octu jabłkowego wspomagającym odchudzanie jest kwas octowy. Może on poprawić metabolizm i obniżyć poziom insuliny, co ma ogromne znaczenie. Wykazano, że jedna łyżka stołowa octu jabłkowego dziennie poprawia poziom glukozy we krwi po posiłkach i może pomóc zwiększyć uczucie sytości, co może prowadzić do zmniejszenia ilości spożywanych kalorii i potencjalnej utraty wagi. Warto odwiedzić także stronę smedyczny.pl

 Materiał we współpracy z partnerem.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.