Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatkowie złapani. To, co zrobili, nagrał monitoring

Autor: w dniu 2024-01-08

Seniorka poinformowała policję, że została okradziona. Na miejsce wysłano mundurowych, którzy przyjrzeli się sprawie i zdołali zatrzymać osoby odpowiedzialne za tę kradzież.

W piątek w godzinach porannych dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie od 79-letniej mieszkanki Świętochłowic. Wynikało z niego, że ktoś ukradł jej torebkę. Na miejsce wezwano policjantów z wydziału kryminalnego, którzy po obejrzeniu zapisu z nagrania monitoringu ustalili rysopis sprawców.

Na materiale wideo widać było, jak mężczyźni siłą zabrali seniorce jej własność i zaczęli uciekać, gubiąc po drodze "fanty". Namierzenie młodych rabusiów trwało mniej czasu niż można byłoby się spodziewać.

Szarpali za włosy i okradli. Nastolatkowie złapani przez policję

W niespełna trzy godziny policjanci z pionu kryminalnego zatrzymali dwóch 17-latków odpowiadających rysopisowi z nagrania monitoringu. Stróże prawa odzyskali również skradzione przez nich rzeczy. Jeden ze sprawców okazał się poszukiwany w związku z tym, że oddalił się z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Mężczyźni po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat więzienia.