Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie chciała być badana alkomatem. Zaproponowała łapówkę

Autor: w dniu 2023-07-06

Kobieta siedząca za kierownicą Peugeota nie powinna w ogóle prowadzić. Dodatkowo podróżowała ze swoją córką, a policjantom chciała wręczyć łapówkę – po to, by nie badano jej alkomatem.

Policjanci zatrzymali kobietę, która zaproponował im łapówkę. Miała konkretny powód. Chciała uniknąć badania trzeźwości.

Badanie alkomatem było jej nie w smak

Policjanci katowickiej drogówki zatrzymali 37-latkę, która chciał wręczyć im łapówkę. Miała konkretny cel – chciała uniknąć badania trzeźwości. Za odstąpienie od niego, zaproponowała policjantom pięć tysięcy złotych.

Badanie trzeźwości pokazało, że prowadziła, mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Została zatrzymana przez policjantów, a za przestępstwo korupcyjne grozi jej kara do 10 lat więzienia, ale to nie wszystko, bo okazało się, że nie podróżowała sama. W aucie była też jej 9-letnia córka, zatem odpowie także za narażenie jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Nieodpowiedzialna matka została objęta policyjnym dozorem. Zastosowano wobec niej także poręczenie majątkowe i zakaz kontaktowania się ze świadkami. Dodatkowo zobowiązano ją do powstrzymywania się spożywania alkoholu.

Fot. pixabay