Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Jest areszt dla matki

Autor: w dniu 2023-07-17

Trzymiesięczne niemowlę zginęło w jednym z mieszkań w Dąbrowie Górniczej. O zaistniałej sytuacji poinformowała służby matka. Wiadomo, że sąd podjął decyzję w sprawie kobiety. 

Opisywane zdarzenie miało miejsce, jak podaje Dziennik Zachodni, 12 lipca w godzinach wieczornych w jednym mieszkań w Dąbrowie Górniczej. 34-letnia kobieta zadzwoniła wówczas na policję i poinformowała o śmierci swojego dziecka. Na miejsce wysłano patrol. Teraz w sprawie wypowiedział się prokurator.

-Wedle relacji kobiety do śmierci chłopca miało dojść przypadkowo. Twierdziła ona, że położyła się z nim spać i przygniotła go ciężarem własnego ciała. Z uwagi na to, że kobieta była nietrzeźwa, policja zatrzymała ją i dopiero została ona doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, gdzie prokurator ogłosił jej zarzut związany z nieumyślnym spowodowaniem śmierci dziecka. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt i wniosek ten został uwzględniony – mówi prokurator Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu

W momencie zatrzymania kobieta miała we krwi półtora promila alkoholu. Grozi jej do pięciu lat więzienia.