Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nożownik remontował mieszkania. Po latach wpadł w ręce ,,łowców głów”

Autor: w dniu 2023-07-17

Podejrzany o rozbój z użyciem noża mężczyzna, po zatrzymaniu przez śląskich "łowców głów", trafił na 3 lata do więzienia.

Poszukiwany listem gończym 33-latek poszukiwany za rozbój ukrywał się w Austrii, gdzie pracował jako pracownik budowlany.

Wpadł, gdy wrócił do kraju i zajął się remontem w jednej z raciborskich kamienic. Sąd Okręgowy w Rybniku wydał za 33-letnim mieszkańcem Raciborza list gończy.

Nożownik nie dokończy już remontu

Poszukiwany mężczyzna ma do odbycia 3-letnią karę pozbawienia wolności za napaść z użyciem noża, kradzież i pobicie. Do zdarzenia doszło 21 lipca 2019 roku na ulicy Londzia w Raciborzu, gdy wraz ze swoim wspólnikiem napadł na przechodnia.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach przejęli sprawę do prowadzenia w maju tego roku. Śląscy "łowcy głów", specjalizujący się w poszukiwaniu najbardziej niebezpiecznych przestępców, wpadli na trop poszukiwanego w Austrii, gdzie, unikając wymiaru sprawiedliwości, zatrudnił się jako pracownik budowlany. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych ustalili dokładną datę jego planowanego powrotu do Polski, by móc złapać poszukiwanego 33-latka.

Ustalenia śledczych okazały się trafne. Poszukiwacze z KWP w Katowicach zatrzymali kompletnie zaskoczonego mężczyznę w jednej z kamienic w Raciborzu, gdzie remontował jedno z mieszkań. Po wykonaniu niezbędnych formalności, poszukiwany trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 3 lata.

Opracował: Filip Sajdak