Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Odeszła bytomska Smerfetka. Była barwną mieszkanką miasta

Autor: w dniu 2023-01-30

Barwna, pozytywna postać, którą byłą bytomska "Smerfetka", nie miała łatwego życia. Mieszkańcy Bytomia przyznają jednak, że była nieodłączną częścią miasta. 

Grażyna Wołowiec, znana jako bytomska "Smerfetka", była osobą wychowaną w domu dziecka. Borykała się z lekką niepełnosprawnością, co sprawiało, że nieraz spotykała się z nieprzychylnym odbiorem niektórych osób. Faktem jest jednak, że jej ciepło i dobroć zostały zapamiętane, a jej śmierć stała się przykrym wydarzeniem dla mieszkańców miasta.

"Smerfetka" zostawiła pustkę w tkance miasta

Pani Grażyna utrzymywała się ze skromnej renty inwalidzkiej. Mimo trudnej sytuacji, z którą przyszło się jej mierzyć, zaskarbiła sobie ogromną sympatię mieszkańców Bytomia. Zaangażowanie społeczników sprawiło, że otrzymała mieszkanie i niezbędną pomoc lekarską. Zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zmarła w nocy z 29 na 30 stycznia w wieku 55 lat. Zachowały się po niej liczne materiały wideo, które pozwalają wspomnieć tę nietuzinkową postać:

Wiele materiałów wideo, będących nieocenionymi archiwami opublikowała w sieci Lodziarnia u Fiołków, która w ostatnim dotąd poście pożegnała Panią Grażynę:

Zmarłą pożegnał w mediach społecznościowych prezydent Bytomia Mariusz Wołosz:


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.