Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszuści znów aktywni. Seniorka wyrzuciła pieniądze

Autor: w dniu 2023-09-01

Piekarscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze. Przestępcy nie próżnują i dalej szukają łatwego zarobku, podszywając się np. pod policjantów. Najczęściej dzwonią do osób starszych i informują ich, że oszczędności zgromadzone w banku są zagrożone i natychmiast trzeba je wypłacić.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich kolejny raz przestrzegają przed osobami, które podszywając się na przykład pod policjantów, prokuratorów, członków rodziny albo pracowników różnych instytucji, usiłują wyłudzić pieniądze.

Pomimo przeprowadzanych akcji profilaktycznych i wielokrotnych apeli ze strony policjantów, wciąż dochodzi do zdarzeń, w których pokrzywdzonymi są seniorzy. Oszuści grasujący w regionie, podszywają się pod zawody, które cieszą się zaufaniem społecznym. Przedstawiają się za policjantów, a następnie przekonują starsze osoby, że pracują nad grupą przestępczą, która kradnie oszczędności bankowe. Informują, że oszczędności zdeponowane na rachunkach bankowych są zagrożone, a szajka oszustów rzekomo bez problemu dokonuje ich wypłat. Następnie proszą o wypłacenie pieniędzy i przekazanie ich policjantom.

Piekary Śląskie: Nasiliły się działania oszustów

W ubiegłym tygodniu do drzwi 85-letniej mieszkanki Piekar Śląskich zapukał mężczyzna podający się za pracownika gazowni. Wykorzystując nieuwagę kobiety, ukradł jej pieniądze.

Z kolei w czwartek, 31 sierpnia, do 79-latki zadzwonił mężczyzna, podając się za policjanta, który rozpracowuje grupę przestępców. Polecił kobiecie wyrzucić pieniądze przez balkon. Ta wykonała polecenia i w ten sposób straciła oszczędności swojego życia.