Teraz gramy:

Title

Artist
Background

VI Cross-MOL, czyli po błocie, z uśmiechem przez las!

Autor: w dniu 2023-09-02

Stanęli na starcie, by biegać i chodzić ścieżkami Miechowickiej Ostoi Leśnej. Nikogo nie zraziły błotniste ścieżki, a pozytywnych emocji nie brakowało. Właśnie takie było wydarzenie zorganizowane dziś w Bytomiu-Miechowicach.

Prawie 200 osób wzięło udział w 10-kilometrowym biegu i 5,5-kilometrowym marszu nordic walking organizowanych w ramach imprezy pod nazwą VI Cross-MOL, którego trasa wiodła ścieżkami Miechowickiej Ostoi Leśnej.

To jest bieg, który najwięcej kosztuje nas energii, najwięcej emocji, ale taki bieg, który daje najwięcej satysfakcji, bo robią go biegacze dla biegaczy. Wrażenia w tym roku wspaniale, co prawda rano przywitał nas deszcz, ale zawsze mamy piękną pogodę. Świeci słońce, jest cudownie.  Jedyne, co mogło nam przeszkodzić to właśnie pogoda, ale wiedzieliśmy, że biegacze nam dopiszą – mówi Beata Adamczyk-Nowak – prezes Miechowickiej Grupy Biegowej

Faktycznie dopisali. Zapisane były 194 osoby, wystartowało 180. To rekordowa liczba zawodników, dodatkowo dużo było także dzieci, które brały udział w dedykowanych im wydarzeniom. Jakie emocje towarzyszyły samym uczestnikom? Ci, jak przekonał się nasz reporter, byli zachwyceni i planują kolejne starty.

-Fajna atmosfera, zawsze można poznać na trasie nowych ludzi, więc polecam i zapraszamy wszystkich na przyszły rok – mówi jedna z uczestniczek. -Wrażenia bardzo dobre, powiem szczerze, że trasa rewelacyjna. Fantastycznie zorganizowane – te biegi dla dzieci – coś wspaniałego. Rewelacyjny bieg, rewelacyjna trasa – mówi inna uczestniczka, która biega już od dwóch lat. -Uwielbiam wszystkie crossowe biegi – dodaje.

Trwają zapisy na PKO Bytomski Półmaraton

Na miejscu pojawili się także przedstawiciele Miasta Bytom, którzy wręczali nagrody najlepszym zawodnikom.

-Bardzo fajny bieg, fajna atmosfera, mnóstwo znajomych. Wielkie gratulacje dla Miechowickiej Grupy Biegowej. To ich inicjatywa. Od wielu, wielu lat czynnie uczestniczą w życiu sportowym naszego miasta od wielu lat – mówi Adam Fras, wiceprezydent Bytomia

Imprez biegowych w Bytomiu w najbliższym czasie nie zabraknie. Jedną z najważniejszych będzie 14. PKO Bytomski Półmaraton, który podobnie jak VI Cross-MOL został objęty patronatem medialnym Radia Piekary.