Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszustwa internetowe. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Autor: w dniu 2023-02-27

Dwaj mężczyźni oszukiwali w internecie. Pokrzywdzonych zostało łącznie siedem osób. Policja podaje szczegóły i apeluje o ostrożność. 

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przy wsparciu funkcjonariuszy z Komisariatu VI Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili nieuczciwą działalność na jednym z portali internetowych.

Oszustwa internetowe na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości ustalili, że na jednym z portali sprzedażowych ktoś publikuje ogłoszenia dotyczące wynajmu samochodów, tablic ogłoszeniowych i sprzedaży dużych ilości papieru. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Komisariatu VI Policji w Katowicach, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 68 lat, podejrzanych o te przestępstwa. Na tę chwilę wiadomo, że pokrzywdzonych zostało siedem osób na łączną kwotę 77.000 zł. Śledczy zabezpieczyli sprzęt elektroniczny wykorzystywany podczas przestępstw, a także dokumentację bankową, nośniki pamięci i komputery. Odzyskano część wyłudzonych pieniędzy, tj. 30 tys. zł. w gotówce i 24 tys. zabezpieczono na kontach bankowych.

Oszustwa stały się stałym źródłem dochodu

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa, z którego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wobec wymienionych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie przygotowawcze prowadzone jest przez policjantów z Komisariatu VI Policji w Katowicach. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: Śląska Policja