Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Czteroosobowa rodzina wymaga pomocy. Można ją wesprzeć

Autor: w dniu 2023-12-07

Mieszkańcy Piekar Śląskich często pomagają osobom w potrzebie. Szczególnie często robią to ci skupieni wokół grupy SPI – Społeczna Piekarska Inicjatywa. Ostatnio właśnie tam pojawiła się informacja o konieczności pomocy pewnej rodzinie. To jedna z takich historii, których pewnie można odnaleźć wiele w całym kraju.
Jedna z uczestniczek wspomnianej grupy zwróciła się do reszty z prośbą o wzięcie udziału w akcji pomocowej. Chodzi o czteroosobową rodzinę mieszkającą w Piekarach Śląskich. Mama wraz z trojgiem dzieci (w tym jedno z orzeczeniem o niepełnosprawności) sama zajmuje się swoimi pociechami, jednak – jak czytamy – jest pozbawiona pomocy najbliższych i instytucji, które stworzono do niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo względem wspomnianego dziecka z orzeczeniem orzecznik, jak czytamy, zmienił stanowisko, teraz matka odwołuje się od krzywdzącej, według niej, opinii.
"Nie ma obecnie możliwości pobierania świadczenia pielęgnacyjnego w związku z opieką nad chorym dzieckiem, bo orzecznik zamiast orzec dziecku stopień znaczny to orzekł umiarkowany. A przy umiarkowanym nie należy się pani świadczenie" – informuje w internecie pani Monika
Podkreśla, że osobiście zna opisywaną rodzinę. Zaznacza, że jej sytuacja jest bardzo zła.
"Kochani, stan finansowy rodziny jest krytyczny. Znam rodzinę osobiście. Wraz z dwiema znajomymi, po rozeznaniu się w sytuacji tej rodziny, podjęłyśmy natychmiastową decyzję aby pomóc tej rodzinie. Zakupiłyśmy z własnych środków podstawowe produkty żywnościowe, środki czystości oraz artykuły higieniczne. Niestety ale nasze finanse są również ograniczone. Pomoc z naszej strony to tylko kropla w morzu potrzeb." – informuje pani Monika
Opisuje, że pamięta o lodówce społecznej stojącej przy Urzędzie Miasta Piekary Śląskie, informując jednocześnie, że potrzeby rodziny są znacznie większe, a produkty, co wszyscy odczuwamy, znacznie droższe niż wcześniej.
"Tutaj potrzebne jest naprawdę wszystko, zarówno żywność jak i chemia gospodarcza. Rodzina z tego co ma robi opłaty, wykupuje lekarstwa, niestety na jedzenie już nie starcza. A weźmy pod uwagę, że są to 4 osoby" – informuje pani Monika.
Co jest potrzebne do momentu, gdy sytuacja rodziny nie ustabilizuje się?
"potrzebna żywność w każdej postaci: pieczywo, nabiał, mięso, wędliny, warzywa, owoce , mąka ,cukier, kawa, herbata, można podarować dzieciom jakieś słodycze na święta. Potrzebne są również środki czystości i środki higieniczne (w rodzinie są zarówno osoby płci żeńskiej jak i męskiej)" – czytamy w poście zamieszczonym w internecie.
Zaznacza, że rodzina pierwszy raz znalazła się w tak złej sytuacji, zaś kobieta, która wymaga pomocy sama jest zbyt skrępowana, by prosić o pomoc. Chętni mogą zgłaszać do pani Moniki poprzez media społecznościowe, by następnie podjąć wspólnie dalsze kroki.