Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Potrzebujący mieszkańcy spotkali się wspólnie przy stole

Autor: w dniu 2023-12-24

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, kiedy przy wspólnym stole spotykają się nie tylko członkowie rodzin, ale także ci, którzy na co dzień nie odczuwają ciepła ze strony najbliższych. Z myślą o potrzebujących zorganizowano wigilię charytatywną w Centrum Usług Społecznych w Brzezinach Śląskich.
Wigilia charytatywna dla samotnych i potrzebujących mieszkańców Brzezin Śląskich, którą zainicjował przed laty piekarski radny Tadeusz Wieczorek i kontynuuje to dzieło od 2011 roku do dziś, odbyła się 21 grudnia w Centrum Usług Społecznych przy ul. Kusocińskiego 4.
W wydarzeniu organizowanym 21 grudnia, oprócz osób potrzebujących, które zdecydowały się odebrać zaproszenie, udział brali: Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta, a także Alicja Meres, która jako przedsiębiorca od początku angażuje się w wydarzenie, ks. proboszcz Leon Kraiński, Maciej Gazda – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich oraz inicjator wydarzenia, radny Tadeusz Wieczorek.
Warto przypomnieć, że w działania te zaangażował się na samym początku śp. ks. Henryk Foik – były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, a tradycję tę kontynuuje ks. Leon Kraiński – jej obecny proboszcz. Wydarzenie stało się już tradycją, a chętnych nie brakuje.  Niezmiennie uczestniczą w nim osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, niemogące wraz z bliskimi zasiąść do wigilijnej wieczerzy.