Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Rozbiórka wiaduktu coraz bliżej. Będą zmiany w organizacji ruchu

Autor: w dniu 2023-12-24

Wiadukt na ulicy Wyszyńskiego w Piekarach Śląskich będzie poddany rozbiórce. W związku z tymi pracami wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowym.

Urząd Miasta Piekary Śląskie informuje, że w dniach od 6 do 7 stycznia prowadzona będzie rozbiórka wiaduktu na ul. Wyszyńskiego. W tym okresie będzie obowiązywała zastępcza organizacja ruchu.

Prace rozbiórkowe na ulicy Wyszyńskiego prowadzone będą od północy 6 stycznia do północy dnia kolejnego. Ruch samochodów ciężarowych od strony wschodniej będzie kierowany objazdem przez Brzozowice, Brzeziny Śląskie, Bytom, Piekary Śląskie od strony Piekar Śląskich i odwrotnie.

Autobusy komunikacji metropolitalnej będą dojeżdżały do wiaduktu od strony wschodniej i zachodniej do wyznaczonych przystanków tymczasowych. Ruch pieszy i rowerowy odbywać się będzie, jak informuje magistrat, wyznaczoną trasą od strony południowej likwidowanego wiaduktu.

Ruch samochodów osobowych, karetek pogotowia i policji odbywać się będzie wahadłowo wyznaczoną trasą na wąskiej części wiaduktu od strony północnej. Od 8 stycznia (od północy) ruch zostanie przywrócony na jezdni ul. Wyszyńskiego na zasadach wahadła.