Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podrobione zegarki w sieci. Zatrzymano 45-latka

Autor: w dniu 2023-03-14

Podrobione zegarki trafiały do odbiorców szukających okazji w internecie. Handlarz został zatrzymany przed marketem. Miał przy sobie trefny towar.  

W zeszłym tygodniu świętochłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop osoby, która na jednym z portali internetowych oferowała na sprzedaż zegarki z podrobionymi znakami towarowymi. Potem podjęto kolejne działania, ale już poza internetem.

Podrobione zegarki miały trafić do odbiorcy. Coś poszło nie tak

45-letni mieszkaniec Świętochłowic umówił się z klientem przed jednym z marketów. Do transakcji nie doszło, gdyż policjanci byli szybsi. Zatrzymali handlarza, a przy nim torbę z 60 sztukami zegarków z podrobionymi znakami towarowymi, w tym 46 luksusowej szwajcarskiej firmy.

Oczywiście mężczyzna wszystkie produkty oferował do sprzedaży za bardzo niską cenę. W przypadku wprowadzenia ich do obrotu właściciel praw do posługiwania się logotypami marek poniósłby stratę kilkuset tysięcy złotych.

Policja zbiera materiał dowodowy

Policjanci są w trakcie gromadzenia materiału dowodowego, dzięki któremu będą mogli przedstawić 45-latkowi zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. Zgodnie z tym przepisem, wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu, nawet do 5 lat więzienia.

W prowadzonym postępowaniu kryminalni współpracują z przedstawicielami kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy.

Źródło: KMP Świętochłowice