Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek w Mizerowie. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia

Autor: w dniu 2023-03-14

Policja w Pszczynie pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Mizerowie.

Wczoraj w miejscowości Mizerów w powiecie pszczyńskim doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierujący motocyklem typu cross wyprzedzał na skrzyżowaniu i uderzył w skręcającego w lewo dostawczego Mercedesa.

Wypadek w Mizerowie – mężczyzna trafił do szpitala

Młody mężczyzna, który kierował jednośladem, doznał licznych obrażeń i został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego . Policjanci sprawdzili dostępne im bazy danych. Okazało się, że 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto jego motocykl crossowy nie był dopuszczony do ruchu. Dodatkowo nie miał ważnego ubezpieczenia OC.

Fot. KPP Pszczyna

Samochodem marki Mercedes Sprinter kierował 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. W pojeździe znajdował się także pasażer. Mężczyźni nie odnieśli obrażeń. Przeprowadzone badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.