Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Politechnika Śląska i Tauron Polska Energia podpisały porozumienie

Autor: w dniu 2023-06-22

Politechnika Śląska w Gliwicach i spółka Tauron Polska Energia podpisały dziś porozumienie. Ta współpraca ma przynieść korzyści obu stronom. 

Politechnika Śląska, dysponując odpowiednimi kadrami i warunkami do rozwoju dziedzin nauki szczególnie ważnych dla spółki Tauron, podpisała z nią porozumienie. Jakie działania będą wspólnie podejmowane przez te dwa podmioty?

–  Bardzo cieszymy się, że firmy takie jak Tauron planują swoją strategię rozwoju, planują strategię transformacji energetycznej – niezwykle ważną dla nas wszystkich – z myślą o polskich instytucjach naukowych, polskich szkołach wyższych, o tych instytucjach, gdzie takie badania mogą być skutecznie realizowane, bo od wielu lat są w obszarze naszej działalności naukowej. Ponadto Politechnika Śląska jest częścią Aliansu Uniwersytetów Europejskich poświęconemu dwunastemu celowi zrównoważonego rozwoju odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji – mówi rektor śląskiej uczelni profesor Arkadiusz Mężyk.

Fot. Marcin Hirnyk

Prezes Tauron Polska Energia Paweł Szczeszek podkreśla, że opisywana współpraca zapowiada się bardzo interesująco.

– To będą wspólne projekty, wspólne badania. To będzie próba rozwiązywania problemów, przed którymi stoi polska energetyka wspólnie z jednostką, która potrafi to badać i jest w stanie nas wesprzeć w tym obszarze. Dajemy przestrzeń do badań. Jesteśmy również atrakcyjnym pracodawcą na śląskim rynku pracy i zapraszamy absolwentów Politechniki Śląskiej do nas – dodaje Paweł Szczeszek, prezes Tauron Polska Energia

Obszary współpracy to przede wszystkim tematy związane z odnawialnymi źródłami energii.