Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar autobusów w Bytomiu. Utrudnienia w komunikacji miejskiej

Autor: w dniu 2024-05-13

Strażacy walczyli z pożarem, do którego doszło w zajezdni autobusowej w Bytomiu – Karbiu przy ulicy św. Elżbiety. Ogień strawił 10 autobusów komunikacji miejskiej, w związku z czym pasażerowie muszą spodziewać się utrudnień.

Zgłoszenie dotyczące pożaru wpłynęło do służb poprzez numer alarmowy 112, jak informował kapitan Jacek Mania z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Bytomiu, o 2.20. Działania gaśnicze prowadzono na terenie firmy transportowej w Bytomiu przy ulicy św. Elżbiety. Sytuację opanowano o 2.59. Na miejscu pracowało 11 zastępów, tj. około 38 ratowników. Działania zakończyły się o godzinie 7.01. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. 10 autobusów było objętych pożarem.

Pożar autobusów w Bytomiu. Utrudnienia w komunikacji miejskiej

Do sprawy pożaru autobusów odniósł się wiceprezydent Bytomia Michał Bieda.

Bieda o pożarze autobusów w Bytomiu: Ta firma ma tabor w bardzo dobrym stanie, więc tym bardziej szkoda tego taboru

W związku z pożarem na terenie zajezdni Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował, na jakich liniach należy spodziewać się utrudnień. Te mogą występować dziś (13 maja) na liniach 51, 86, 199, 230 i M21.

"W nocy z 12 na 13 maja na placu postojowym w Bytomiu doszło do pożaru nowych autobusów jednego z prywatnych przewoźników – firmy Pawelec. Spłonęło 10 pojazdów i 8 kolejnych zostało uszkodzonych. W związku z tym przewoźnik może mieć trudności w realizacji wszystkich zleconych mu przez ZTM połączeń. Jako organizator komunikacji miejskiej – we współpracy z przewoźnikami – podejmujemy działania na rzecz zabezpieczenia realizacji połączeń, m.in. wykorzystywane są pojazdy rezerwowe innych firm przewozowych. Możliwe jest także przekazanie części zadań przewozowych innym przewoźnikom" – czytamy w komunikacie ZTM.
Dane można na bieżąco sprawdzać za pośrednictwem niniejszego postu: